Terketmek ve terkedilmek

Tükenmişlik hissi
Bir ilişkide taraflardan biri ilişkiyi sürekli kendisinin götürdüğünü tüm fedakalıkları kendinin yaptığını düşünür ve enerjisi biter sevmediğini düşünür zamanla . Malesef öyle olmadığını anladığımızda genelde iş işte geçmiş olabiliyor. Aslında çözülemeyecek bir problem değildir yanındaki insana derdini anlatıp çözmeyi denediği zaman çok bir ilişkisi olabilir ama genelde kaçmayı tekrar acı çekeceğini düşünerek saklanmayı seçer . Zamanında hayatı için en doğru insan olduğunu düşündüğü kişinin o olmadığını sanar. Ama o değil midir sabahın köründe ayazda bekleyen sizi görmek için yol çeken sadece güldürmek için bazen saçma hareketler yapan . Sizi sevenleri kaçırmayın. Terkeden kişi Yenilenme sürecine girdiğini hisseder ve özgürmüş gibi hareket eder tabi zamanla bu görüş geçer. Geçici bir durumdur emeklerinizi ve bütün zamanınızı harcadığınız bir şeyden vazgeçmeniz size sadece kaybettirir. Düşünsenize onla tanışmadan önceki dönemi çok mu mutluydunuz. Sizi hiç mutlu edemedi mi . Eğer mantık olarak uyumluysanız fikirleriniz aynıysa ve partneriniz zor bir dönemden geçerken böyle hissediyorsunuzdur ve ilerde birlikte yaşayınca bu adam beni mutlu eder diyorsanız bir şans daha verip düzelip düzenlediğini görmelisiniz. Evet suan bir duvar ördünüz çevrenize onunla alakalı herşeyden kaçıyorsunuz ama çözüm bu değil ayrılık olacaksa bile sağlıklı iletişimle olmalıdır ilerde acısını çekebilirsiniz . Alışkanlık olduğunu farkettiniz ama aşk zaten bir alışkanlıktır. Siz ona o size muhtaçtır. Şimdi o yok ve Sürekli arkadaşlarınıza muhtaçsınız şuan ve hafiften acı çekmecede başlayacaksınız.Düştüğünüz boşluğun sadece enerji kaybından umut eksikliğinden olduğuna emin olun . Çevrenizdeki insanlar ne yaşadığınızı tam olarak bilemezler ve haksız bile olsanız sizi destekleyeceklerdir . Zaten çok emek verdiğinizi partnerinizin sizi haketmedigini ve daha iyilere layık olduğunuzu söylerler. kalınca sanki onlar gülüştü şakalaştı sevdiğinizle. Sizi seven insana haksızlık ediyorsunuz . Bunun aslında farkındasınız belki çok hafif bir vicdan azabı bile vardır ama siz şimdilik onu duymuyorsunuz .

Terkedilen erkek çok tehlikeli olabilir tabi sizi seviyorsa pek bişey yapmaz üzülmeyin diye yoksa elinde ne kozlar vardır oysa. Belki ayrılırken herşeyinize küfürler etti sizi paramparça etti bunu mu sevdim dedirtti kapı önünde içkili bağırdı rezillik çıkardı bu kaçmanız gereken bir tür ve ilerde zararı çok dokunur. Normalde seven birisi
İlk hafta şok ve acılı bir dönemdir ve sürekli ölüyormuş gibi hissedebilir. Büyük ihtimal ağlar ve aciz olduğunu hisseder
İkinci haftada dengesiz bir davranış sergiler bi tamam bitti der bi onsuz yapamam dön bana Tülay a baglar.
Ücüncü Hafta gülmeye ve eğlenmeye başlar düzelme ve iyileşme başlar . Böyle durumlarda sevilmeye muhtaçtır ve çevresinde ona ilgi duyan başka biri varsa ona yakınlaşabilir. Yapacağı yanlışlar arasındadır. Acı vardır ama hafif eser rüzgar bu sefer.
Dördüncü hafta Özgür hissediyorum kelimesi bu sefer bu taraftan gelir unutmak değil ama bi rahatlama evresidir . Beklentisi azalmış ve cevreye etkisi artmıştır .

Tagged: , , , , , , , , , ,